We wtorek – 17.05.2022 roku uczniowie kl. 1 udali się w podróż do przeszłości. Odwiedzili skansen w Wygiełzowie czyli Nadwiślański Park Etnograficzny.

Dzieci mogły podziwiać wiele cennych zabytków budownictwa drewnianego - zagrody chłopskie z ich oryginalnym wyposażeniem. Poznały życie mieszkańców dawnej wsi polskiej. Zobaczyły też najstarszy obiekt w skansenie czyli kościół przeniesiony z Ryczowa, z jego oryginalnym wyposażeniem. Co ciekawe, do tej pory odbywają się w nim msze święte i uroczystości w ważniejsze święta kościelne. Zdziwienie wszystkich wzbudziła izba, w której obok siebie mieszkali ludzie i zwierzęta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też dawna sala lekcyjna.
Dzieci uczestniczyły również w zajęciach warsztatowych. Wysłuchały ciekawostek na temat tradycyjnej krakowskiej biżuterii oraz jej symboliki. Najważniejsze jednak było własnoręczne wykonanie korali, które zostaną wręczone mamom z okazji Dnia Matki. Staną się one nie tylko pamiątką, ale i efektowną ozdobą.

Zobacz zdjęcia!