W piątkowe ciepłe przedpołudnie przedszkolaki odwiedziły podopiecznych Domu Seniora          w Łączanach. Podczas wizyty dzieci wręczyły seniorom herbatki, które były zbierane w przedszkolu w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „ Magiczna moc bajek” .

Po przybyciu na miejsce,  dzieci zostały bardzo serdecznie powitane przez Gospodarzy.  Przedszkolaki zostały zaproszone na słodki  poczęstunek oraz otrzymały upominki od Seniorów. Wspólnie spędzony czas przyniósł starszym ludziom oraz dzieciom wiele satysfakcji i wzruszeń. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Domu Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku  i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym. Zdjęcia.