W ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" w listopadzie wykonaliśmy następujące zadania:

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 27.10.2022r. w naszej Szkole został zorganizowany konkurs recytatorski, któremu przyświecał mickiewiczowski fragment Ody do Młodości – Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: (…)

MEiN

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: kategoria I – klasy I-III, kategoria II – klasy IV-VIII.

Uczniowie klas I-III zaprezentowali się w repertuarze dowolnym, natomiast klasy starsze, w związku z ustanowieniem przez Sejm RP rok 2022 rokiem Romantyzmu Polskiego, recytowali wybrane utwory Mickiewicza, Słowackiego lub Norwida.

Zakupiony aparat fotograficzny w ramach programu Laboratoria Przyszłości pozwolił udokumentować przebieg konkursu.

Do Hymnu

Dnia 10 listopada nasza szkoła o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewała HYMN. Dzięki LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI mogliśmy wykorzystać sprzęt nagłaśniający oraz zakupionemu aparatowi fotograficznemu i kamerze udokumentować tak  ważne dla każdego Polaka  wydarzenie.

Apel z okazji 11 listopada

W bieżącym roku mija 104 rocznica odzyskania niepodległości. W kontekście wojny w Ukrainie wydarzenie to nabiera nowego znaczenia. W całej Polsce obchodziliśmy uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły odbył się apel „W drodze do wolności” w wykonaniu klas: V,VI,VIII. Podczas apelu wykorzystaliśmy sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny zakupione w ramach programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI.

Logo ministerstwo poziom PL

Dzień Zdrowego Śniadania w kl.I.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy!!!

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają

siłę do zabawy.”

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania dnia 21.11.2022 r. uczniowie klasy I zorganizowali „Dzień Zdrowego Śniadania”, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Uczniowie przygotowali przepyszne, zdrowe, kolorowe i zabawne kanapki. Dzięki LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI mogliśmy wykorzystać na zajęciach kulinarnych deski do krojenia, noże kuchenne, talerzyki, fartuszki oraz zakupionemu aparatowi fotograficznemu udokumentować tak  ważne wydarzenie.

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

Dzień Zdrowego śniadania w kl.II

Czwartek – 24.11.2022 r. był dla uczniów kl. 2 dniem szczególnym. Postanowili przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim niezwykłą moc, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Z dostarczonych przez rodziców produktów dzieci wykonały m.in. pastę jajeczną i serową, które były podstawą zdrowych kanapek. Z wielkim  zaangażowaniem komponowały też kanapki, które przed zjedzeniem miały trafić do opiekacza. Największą atrakcją była samodzielna obsługa blendera i opiekacza (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności). Dzieci były bardzo dumne z siebie i efektów swojej pracy. Kanapki wszystkim bardzo smakowały.

Przygotowanie takiego śniadania nie byłoby możliwe bez narzędzi i urządzeń, które zgromadzone są w naszej szkolnej kuchni dzięki programowi - Laboratoria Przyszłości.

Lekcja techniki w klasie IV

W ramach lekcji techniki w klasie IV uczniowie wykonywali Pana/Panią STOP. W czasie pracy pomocny był pistolet na gorąco wraz z wkładami zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dyskoteka szkolna