Szkolne jasełka

Tradycją naszej szkoły, choć przerwaną pandemią, od zawsze były coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku na szczęście udało nam się wróć do tego zwyczaju.

22 grudnia, tuż po spotkaniach wigilijnych w klasach, wszyscy zgromadzili się w hali sportowej, w której miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna scenografia, która wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy, wokaliści oraz tancerze z naszej szkoły, którzy przybliżyli nam historię Bożego Narodzenia raz jeszcze, tym samym prezentując nam swoje umiejętności i talenty. Całe widowisko uświetniły tradycyjne polskie kolędy
i pastorałki, które można było zaśpiewać razem ze szkolnym chórkiem.

Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami. Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością  przez następny rok.

W realizacji tego przedsięwzięcia pomógł nam sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonami oraz zestaw do konstruowania teł pozyskany w ramach programu Laboratoria przyszłości,
z którego korzystaliśmy również podczas prób do przedstawienia. Całe widowisko zostało natomiast uwiecznione aparatem fotograficznym oraz kamerą pochodzącą z wyżej wymienionego programu.

Lekcje techniki w klasie VI

Na lekcjach techniki w klasie VI dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zestawom edukacyjnym do montażu obwodów elektrycznych uczniowie mogli samodzielnie budować i sprawdzać działanie obwodów połączonych ze sobą szeregowo, równolegle lub w sposób mieszany.

Na początku uczniowie zapoznali się z zawartością zestawu, do czego służą jego poszczególne elementy. Przykładowe schematy przedstawione w instrukcji zawierały opisy wyjaśniające zasadę ich działania. Budując obwody emitujące efekty świetlne itp. dzieci dowiedziały się, jak działają elementy elektryczne.

Zestaw pozwolił na poznanie i praktyczne zastosowanie obwodu zamkniętego
i otwartego prądu elektrycznego. Umożliwił rozwijanie umiejętności samodzielnego myślenia oraz zdolności manualnych uczniów.

Uczniowie byli zainteresowani w czasie lekcji, pracowali chętnie pod opieką nauczyciela. Obwody elektryczne nie są im już obce…

Konkurs Kolęd

W niedzielne popołudnie 15 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Kolęd w Brzeźnicy pod tytułem "Śpiewajmy Mu nowe pienie".

Wszyscy wykazali się dużymi zdolnościami, zdobywając wysokie lokaty. Komisja konkursowa oceniając występy młodych wokalistów kładła szczególny nacisk na dobór repertuaru, interpretację wokalną i muzyczną, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzięki LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI mogliśmy wykorzystać na próbach sprzęt nagłaśniający, aby dobrze przygotować się na konkurs.

A oto zdobyte lokaty:

III miejsce: Jędra Franciszek klasa I

I miejsce- Grupa muzyczna w składzie: Jędra Leon, Kutermak Malwina, Kutermak Anna, Mikołajek Oliwia, Szydłowska Wiktoria, Wawro Milena

Wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów . Rodzicom dziękuję za współpracę.

Kozioł Lucyna