Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łączanach jak co roku włączył się działania profilaktyczne w ramach X Gminnego Dnia Profilaktycznego, którego tematem przewodnim było hasło „Nasza rodzina lubi bezpromilowe klimaty”. W trakcie lekcji wychowawczych  uczniowie  poruszali tematykę  wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych. Włączyli się także w wykonanie prac konkursowych na lekcjach języka polskiego, plastyki, techniki i informatyki. Na korytarzu umieściliśmy gazetkę informacyjną z kampanii No Promil-No Problem  oraz wystawę prac z tegorocznym hasłem.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego  nagrali  dwa filmik( języku polskim i angielskimi promujące aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Uczniowie klasy VI  w ramach naszych działań rozdawali ulotki i baloniki  kierowcom promując bezpieczną jazdę.