Dnia 21.06.2024 r. w hali sportowej zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z panią Dyrektor Beatą Chmielowską, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2023/2024. Wydarzenie uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Brzeźnica pan Bogusław Antos, który po przywitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor, pogratulował uczniom wyników w nauce, nauczycielom podziękował za zaangażowanie, a wszystkim życzył odpoczynku i spokojnych wakacji.

Pani Dyrektor wręczyła uczniom świadectwa, nagrody i dyplomy wzorowego ucznia. Uczniowie nagrodzeni zostali również za aktywną pracę w samorządzie szkolnym, wolontariacie oraz za działalność artystyczną i sportową.

Uczniowie klasy VIII odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy absolwentów, a ich rodzice listy gratulacyjne oraz podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci. Nasi absolwenci pożegnali się ze szkołą w uroczysty sposób, a podczas ich wystąpienia popłynęła niejedna łza wzruszenia.

Społeczność szkolna pożegnała również wieloletniego pracownika szkoły panią Krystynę Wawro dziękując Pani Krysi za wsparcie i zaangażowanie.

Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii. A jak będziemy go wspominać? Z pewnością przyniósł wiele wyzwań, które zaowocowały w liczne sukcesy naszych uczniów.

Oto ważniejsze osiągnięcia uczniów klas I-III:

 • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej": Michał Kozioł - laureat, 9 miejsce w kraju, Oliwier Kubarski - laureat, 16 miejsce w kraju, Alan Makowski - laureat, 18 miejsce w kraju, Milena Kozioł - laureat, 19 miejsce w kraju, Julia Kucharska - 22 miejsce w kraju, Pola Wawro - 25 miejsce w kraju, Antoni Świadek – laureat, 14 miejsce w kraju, Filip Gawełda – laureat, 13 miejsce w kraju, Kacper Tyrybon – laureat, 13 miejsce w kraju, Kacper Dzidek – laureat, 15 miejsce w kraju.
 • Gminny Konkurs Recytatorski: II miejsce - Kacper Tyrybon,  Kacper Dzidek, III miejsce - Antoni Świadek; wyróżnienie - Dorian Jędrocha – nominacja do konkursu „Talenty 2024” w Wadowicach.
 • 23 Festiwal Artystyczny - "Talenty 2024":

„Talent 2024” w kategorii WOKAL otrzymał Kacper Dzidek (zakwalifikowany do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”).

Nominacja do nagrody „Talent 2024” w kategorii RECYTACJA - Kacper Tyrybon i Antoni Świadek; w kategorii WOKAL - Dorian Jędrocha i Kacper Dzidek

Nagrodę publiczności otrzymali: WOKAL – Kacper Dzidek, RECYTACJA – Kacper Tyrybon   

 • XII Gminny Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy klas II-III: I - miejsce dla klasy II, II miejsce dla klasy III.
 • Konkurs plastyczny "WODA CENNY SKARB: organizowany przez CKiP w Brzeźnicy i Gminny Zakład Usługowy w Brzeźnicy: I miejsce Leon Stybak, I miejsce Jan Kret, I miejsce Kacper Dzidek, II miejsce Kacper Tyrybon, III miejsce Oliwia Dębska; wyróżnienie: Zofia Dziędziel, Martyna Stachura, Antoni Świadek, Antonina Zwierz. 
 • Udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym "Detektyw Pozytywka" w Sosnowicach: III miejsce - Aleksander Kozub; wyróżnienie - Kacper Tyrybon, Kacper Dzidek.
 • Koncert Kolęd i Pastorałek Spytkowice: wyróżnienie Franciszek Jędra, Dorian Jędrcha.
 • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Brzeźnicy: I miejsce - Dorian Jędrocha, II miejsce - Franciszek Jędra.
 • Konkurs XI Tydzień Profilaktyczny w Gminie Brzeźnica: III miejsce – Lena Młodzik.
 • XXIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Brzeźnicy: I miejsce - Kacper Dzidek, II miejsce - Dorian Jędrocha, III miejsce - Franciszek Jędra.
 • XXI Przegląd Ozdób Wielkanocnych „Eko-Pisanka”: I miejsce - Igor Sady, III miejsce - Julia Kucharska, III miejsce Antonina Zwierz; wyróżnienie Oliwier Kubarski, Lena Młodzik.
 • Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”: awans do II etapu (rejonowego) - Zofia Dziędziel, Michał Kozioł, Dominik Peret, Leon Stybak.
 • Turniej wiedzy pożarniczej 2023 - zakwalifikowanie się o etapu gminnego: Oliwier Kubarski, Hanna Cipcińska, Aleksander Kozub.
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczy „Pisarz, lekarz, przyjaciel- Janusz Korczak oczami dziecka”: I miejsce Lena Młodzik, II miejsce Antoni Świadek, II miejsce Michał Kozioł, III miejsce Julia Kucharska.
 • III Gminny konkurs Zdrowotno - Profilaktyczny „Jedno zdrowie mam, więc o nie dbam!": I miejsce – Jakub Pamuła, II miejsce - Michał Kozioł.
 • XX Przegląd form plastycznych "W Tradycji Bożonarodzeniowej - symbole świąt" - "Trzej Królowie": II miejsce - Dorian Jędrocha, wyróżnienie: Kacper Tyrybon, Michalina Cipcińska.
 • Uczniowie klas I-III brali również udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik matematyczny” oraz międzynarodowym „Kangur matematyczny”.

Ważniejsze osiągnięcia uczniów klas IV-VIII:

 • Konkurs literacki wojewódzki „XX Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego” – II miejsce Emil Boczoń.
 • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego: Milena Buszek, wynik 83% , etap rejonowy.
 • „Alfik Matematyczny”: Milena Buszek oraz Nikodem Brania - oboje bardzo dobry wynik.
 • „Kangur matematyczny” (międzynarodowy): wyróżnienie – Mateusz Kutermak.
 • Konkurs powiatowy „Malarskie foto d’ramy, czyli żywe obrazy w obiektywie”: III miejsce - kategoria wielopostaciowe – Nadia Jędrocha, Sylwia Mostowik, Kamila Wadowska; wyróżnienie – Antoni Luzar.
 • Gminny konkurs Recytatorski: III miejsce - Amelia Rybarczyk, Magdalena Kuciara (udział w Festiwalu Artystycznym „Talenty” w Wadowicach”.
 • Małopolski Konkurs organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie – finalistka etapu gminnego: Magdalena Kuciara – udział w etapie powiatowym.
 • Konkurs w ramach XVI edycji kampanii społecznej „Miej odwagę żyć. Moje życie lubi bezpromilowe klimaty”: I miejsce Bartłomiej Pamuła - kategoria prace rodzinne/grupowe, II miejsce w pracy multimedialnej zespół: Jakub Gaudyn, Tobiasz Misia, Jakub Źróbek, Aleksandra Uchacz, Gabriela Gawęda, Wiktoria Wójcik, Paulina Wójcik, Amelia Rybarczyk; wyróżnienie – Milena Wawro, Wiktoria Szydłowska, Malwina Kutermak.
 • Konkurs „No promil no problem”: II miejsce - Maria Kałuża.
 • Koncert Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach: wyróżnienie – Nadia Jędrocha.
 • Wielkanocna Eko-Pisanka” (gminny): wyróżnienie (kategoria III kl. IV-VI) – Zuzanna Miśkiewicz.
 • Gminny konkurs plastyczny „Woda – cenny skarb”: II miejsce Zuzanna Kozioł, Antoni Luzar, III miejsce – Tobiasz Misia; wyróżnienia – Amelia Rybarczyk, Paweł Prochownik, Milena Buszek, Nikodem Brania.
 • Gminny konkurs plastyczny „Wielkanocna Eko-Pisanka”: II miejsce Maria Kałuża.
 • Gminny konkurs plastyczny "Trzej Królowie": I miejsce Milena Buszek.
 • Gminny konkurs wiedzy o uzależnieniach: II miejsce – Emil Boczoń, Emilka Mikołajek, Aleksandra Uchacz.
 • Międzygminny turniej „I Ty możesz zostać ratownikiem”: V miejsce – Lena Śliz, Amelia Rybarczyk, Daria Kozioł, Zuzanna Szydłowska.

 

Uczniowie naszej szkoły w mijającym roku szkolnym chętnie pracowali także na rzecz potrzebujących. Sprawnie działali w szkolnym wolontariacie, PCK oraz brali udział w licznych akcjach charytatywnych, jak na przykład „Gorączka złota”, „Wyprawka dla Żaka”, „Wyślij pączka do Afryki” oraz „Szkoła z pasją pomagania”, w ramach której podjęto współpracę z Hospicjum Alma Spei w Krakowie i przeprowadzono szereg działań wspierających.

W roku szkolnym 2023/2024 odbyły się również liczne wycieczki szkolne. Uczniowie klas I-III odwiedzili m.in. Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach i teatr Groteska, w którym obejrzeli spektakl teatralny pt. "Nie płacz Koziołku", a także zwiedzili i wzięli udział w warsztatach w Muzeum Witrażu w Krakowie. Ponadto zwiedzili kopalnię soli w Bochni, Muzeum Agatów w Rudnie oraz Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w  Wadowicach. Nie obyło się również bez wycieczki do kina, w którym uczniowi obejrzeli adaptację lektury szkolnej pt. „O psie, który jeździł koleją”.

Uczniowie klas IV-VIII wyjechali wspólnie na wycieczkę nad Morskie Oko, a także zwiedzili Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w którym obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna”. Wybrali się również do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w  Wadowicach. Podczas wizyty w kinie udali się na film o tematyce historycznej „Powstaniec” (klasy starsze) oraz adaptację szkolnej lektury „Akademia Pana Kleksa” (klasy młodsze). Po wystawieniu ocen zorganizowano również integracyjny wyjazd do Energylandii.

Oprócz wycieczek uczniowie wzięli udział w uroczystościach szkolnych oraz przygotowywali apele z okazji najważniejszych świąt o charakterze państwowym, dzięki którym mieli okazję przypomnieć sobie najistotniejsze wydarzenia z historii Polski oraz pielęgnować postawę patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Cieszymy się, że i w tym roku naszym uczniom udało się przygotować spektakl jasełkowy, który był doskonałą okazją do tego, by gościć w murach szkoły rodziców i bliskich naszych uczniów, a także byłych pracowników i absolwentów.

W naszej szkole prężnie działał samorząd uczniowski, który organizował szereg działań uatrakcyjniających szkolną codzienność oraz organizował to, co uczniowie lubią najbardziej, czyli dyskoteki i bal karnawałowy.

Szkoła przeprowadziła również szereg działań mających na celu profilaktykę uzależnień i promocję zdrowego stylu życia. Treści te, oprócz pojawiania się na godzinach wychowawczych, realizowane były na warsztatach i spotkaniach ze specjalistami zapraszanymi do szkoły oraz osobami, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem i wsparciem uczniów w różnych obszarach (rozwój zawodowy, zdrowie psychiczne, zdrowe odżywianie, pierwsza pomoc przedmedyczna). Uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą związaną z profilaktyką w kilku konkursach o tematyce profilaktyczno-zdrowotnej.

To tylko niektóre z działań w minionym roku szkolnym, który był czasem intensywnej nauki, integracji i rozwoju. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszych uczniów w osiąganiu ich celów. Do zobaczenia we wrześniu!

GALERIA ZDJĘĆ