Nasze przedszkole zrealizowało zadania kolejnego programu edukacyjnego, do którego dołączyliśmy we wrześniu. Był to program ekologiczny, skierowany do klas I-III szkół podstawowych oraz do przedszkolnych oddziałów zerówkowych. Przewodnikami po opowieściach o magii natury byli bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem tematycznym filarom programu – żywiołom ognia, wody, ziemi i powietrza.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały wszystkie doświadczenia związane z żywiołami, robiły piękne prace plastyczne, a także słuchały opowieści, na podstawie których utwierdziły się w przekonaniu, że warto dbać o przyrodę.

Udział w programie był doskonałą okazją na urozmaicenie lekcji przyrody i pokazania dzieciom nauki poprzez zabawę, a także pomógł zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody.

ZOBACZ ZDJECIA!!!