We Wtorek 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łączanach odbył się X Gminny Turniej Sprawnościowy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn 8-osobowych reprezentujących szkoły z Łączan, Paszkówki, Brzeźnicy, Tłuczań, Marcyporęby oraz Sosnowic. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa. Partnerem przedsięwzięcia był Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Kazimierz Mostowik a organizatorami byli: Dyrektor Beata Chmielowska, pan Paweł Wadowski oraz pani Barbara Prorok.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny klasy II i III, które wykazały się świetną sprawnością fizyczną. Po zaciętej rywalizacji, której towarzyszyły ogromne emocje wyłoniły się następujące miejsca:

W kategorii klas II:

I miejsce – Szkoła z Paszkówki

II miejsce- Szkoła z Tłuczań

III miejsce – Szkoła z Łączan

W kategorii klas III :

I miejsce – Szkoła z Łączan

II miejsce- Szkoła z Tłuczań

III miejsce – Szkoła z Sosnowic

Po zakończeniu turnieju najsprawniejsze drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Brzeźnica pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali również nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

Pana Pawła Wadowskiego Radnego Gminy Brzeźnica

Pana  Adama Kutermaka Radnego Gminy Brzeźnica

Radę Rodziców ZSP Łączany

Pana Andrzeja Szymuli - Firma Budowlana

Panią Ewę Pawińską -  Firma Handlowa

Firmę FHU Kwiaciarnia „BAJKA”w Brzeźnicy

ANDERSEN Poland Sp. z.o.o

Pływalnia „DELFIN” w Wadowicach

Park Wodny w Krakowie

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy

AQUA SOLUTION w Krakowie

Z okazji jubileuszowego X Gminnego Turnieju Sprawnościowego dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łączanach zorganizowała dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek w postaci tortu.

Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie zorganizowane przez Gminne Centrum Promocji i Kultury w Brzeźnicy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację X-go Gminnego Turnieju Sprawnościowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA!