W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do NAS od  burmistrza tej miejscowości  Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną.

Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób wewnętrznie, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i nasza Parafia pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej  tam obrony terytorialnej.

Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można do Szkoły Podstawowej od  30 maj do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.

Zgłoszone potrzeby: konserwy mięsne i rybne, gulasz, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.

Ks. Proboszcz Dariusz Mieszczak                      Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos