W ramach programu „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚĆI”  uczniowie klasy VI naszej szkoły przygotowywali tortille w zorganizowanych zajęciach kulinarnych.

Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu  „Laboratorium Przyszłości”: lodówkę, kuchenkę patelnie, deski do krojenia, noże kuchenne, sztućce oraz naczynia-miski, talerzyki. Przed przygotowaniem posiłków przypomniane zostały zasady higieny osobistej podczas przyrządzania i spożywania posiłków. Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć założyli fartuszki kuchenne zakupione w ramach programu. Dzieci chętnie przystąpiły do zajęć kulinarnych, w czasie których doskonaliliśmy umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD ułatwiającym pracę w kuchni, umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków, kulturalnego zachowywania się przy stole, umiejętności współpracy w grupie,  Każdy wykonał tortillę według własnego pomysłu. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja.

W ramach programu „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚĆI” uczniowie klasy II na zajęciach komputerowych oraz uczniowie klas IV- VIII na lekcjach informatyki zapoznawali się z budową i działaniem drukarki 3D. Podczas zajęć drukowaliśmy bryły, uczniowie z zainteresowaniem śledzili wydruk.

Uczniowie dowiedzieli się, że obecnie branża technologii druku 3D rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Drukarki 3D są wykorzystywane w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Podobnie jak kilka lat temu komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D wiele zmienia i wciąż będzie zmieniało w środowisku nauki.