W ramach programu „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚĆI”  wolontariusze z klasy VI oraz VIII przygotowywali smaczne galaretki oraz gofry na kiermasz charytatywny dla chłopca z SMA organizowany w naszej szkole.

W trakcie przygotowania wytworów kulinarnych wykorzystaliśmy następujący sprzęt zakupiony w ramach programu  „Laboratorium Przyszłości”: lodówkę, 4 gofrownice, mikser, stolnice, deski do krojenia, noże kuchenne, sztućce oraz miski, talerze, talerzyki oraz fartuszki. Przygotowanie posiłków poprzedziło przypomniane zasad higieny osobistej oraz bezpieczeństwa w pomieszczeniu kuchennym. Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć założyli fartuszki kuchenne zakupione w ramach programu. Wolontariusze kierując się szczytnym celem całego przedsięwzięcia z chęcią przystąpili do zajęć kulinarnych, w czasie których doskonalili umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD ułatwiającym pracę w kuchni oraz współpracy w grupie.

Logo ministerstwo poziom PL

Zobacz zdjęcia.