W ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚĆI”  uczniowie klasy IV i V naszej szkoły przygotowywali tosty w zorganizowanych zajęciach kulinarnych w ramach lekcji techniki. Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu  „LaboratoriA Przyszłości”: tostery, deski do krojenia, noże kuchenne, sztućce oraz talerzyki.

Przed przygotowaniem posiłków przypomniane zostały zasady higieny osobistej podczas przyrządzania i spożywania posiłków. Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć założyli fartuszki kuchenne zakupione w ramach programu. Dzieci chętnie przystąpiły do zajęć kulinarnych, w czasie których doskonaliliśmy umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD oraz umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków, kulturalnego zachowywania się przy stole, umiejętności współpracy w grupie,  Każdy wykonał tosty według własnego pomysłu. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja. Wszystkim tosty bardzo smakowały!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień 12  października 2022 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dla pierwszej klasy.

W tym dniu, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Ogromne zaskoczenie wywołało pojawienie się na sali  „Wróżki”, która wraz z uczennicami klasy IV przygotowała dla nich egzamin sprawdzający. Wszyscy zebrani na sali uczniowie, rodzice i nauczyciele zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Później nadeszła najważniejsza chwila – złożenie uroczystego ślubowania przez pierwszoklasistów. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani dyrektor Beata Chmielowska. Następnie, uczniowie klasy II przywitali pierwszoklasistów programem artystycznym i wręczyli upominki. Po występach nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez prężnie działających rodziców, którzy pełni wrażeń gratulowali swoim pociechom. Dzięki sprzętowi nagłaśniającemu i mikrofonom zakupionym w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas II i III mogli dobrze słyszeć piękne recytacje i śpiew pierwszoklasistów. Wykorzystanie sprzętu na próbach przygotowujących do ślubowania pomogło pierwszakom w pokonaniu tremy i bardzo dobrym przygotowaniu tak ważnej uroczystości.

W ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” wolontariusze z klasy VI oraz VIII przygotowywali smaczne galaretki oraz gofry na kiermasz charytatywny dla chłopca z SMA organizowany w naszej szkole.

W trakcie przygotowania wytworów kulinarnych wykorzystaliśmy następujący sprzęt zakupiony w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości”: lodówkę,  gofrownice, mikser, stolnice, deski do krojenia, noże kuchenne, sztućce oraz miski, talerze, talerzyki oraz fartuszki. Przygotowanie posiłków poprzedziło przypomniane zasad higieny osobistej oraz bezpieczeństwa w pomieszczeniu kuchennym. Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć założyli fartuszki kuchenne zakupione w ramach programu. Wolontariusze kierując się szczytnym celem całego przedsięwzięcia z chęcią przystąpili do zajęć kulinarnych, w czasie których doskonalili umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD ułatwiającym pracę w kuchni oraz współpracy w grupie.

Podczas zajęć kółka teatralnego uczniowie realizowali się twórczo w projekcie zwanym „Jesieniara”. Warsztaty zostały poprzedzone „burzą mózgów” na temat doboru niezbędnych rekwizytów, odpowiedniej charakteryzacji oraz scenografii potrzebnej do wykonania zadania.

W związku z piękną pogodą postanowiliśmy wykorzystać naturalny plener, toteż wyszliśmy na świeże powietrze i daliśmy się zgubić w stosie liści. Efekty działań twórczych zostały utrwalone za pomocą sprzętu (aparat fotograficzny Canon, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery, statyw do aparatu i kamery) pozyskanego przez Szkołę w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Celem projektu „Jesieniara”, oprócz rozwinięcia zagadnień związanych z teatrem, było zachęcenie uczniów do ekspresji własnej, pobudzenie kreatywności, twórczego działania oraz doskonalenie umiejętności wyczucia własnego ciała.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Logo ministerstwo poziom PL