Jasełkowe spotkania

W piątek 27.01.2023 r., czyli ostatni dzień szkoły tuż przed rozejściem się na ferie zimowe, nasza szkoła wypełniła się gośćmi, która na tę okoliczność przybrała świąteczny nastrój pełen muzyki i kolęd, zapachu ciasta oraz atmosfery magii i tajemniczości za sprawą kostiumów oraz pięknej dekoracji.

W głowach młodych aktorów, solistów, tancerzy oraz wszystkich osób zaangażowanych
w przedstawienie pojawiło się mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy nikt z występujących nie zapomni kwestii? Czy wszystko się uda? Czy widzowie będą łaskawi i obdarzą nas brawami? Czy przekażemy wrażliwość, mądrość opowiadanej historii i moc pozytywnej energii?

O godzinie 10.00 rozpoczął się pierwszy występ, na którym gościliśmy podopiecznych Domu Seniora w Łączanach. Pani Dyrektor powitała zgromadzonych, a Szkolne Koło Wolontariatu zadbało o przygotowanie poczęstunku.

Po południu na spektakl została zaproszona cała społeczność Łączan. Rodzice, dziadkowie, absolwenci i bliscy naszych aktorów zjawili się tłumnie, by podziwiać to, nad czym przedszkolaki i uczniowie naszej Szkoły pracowali w ostatnim czasie. O godzinie 17.00 Pani Dyrektor przywitała gości, a Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Spektakl łączył w sobie elementy kultury żywego słowa, muzyki, śpiewu oraz tańca. Wzięli
w nim udział przedszkolaki i uczniowie każdej klasy, zarówno najmłodsi wychowankowie przedszkola, jak i najstarsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączanach.

Doświadczenie zabawy w teatr nauczyło wiele dobrego naszych aktorów: kreatywności, umiejętności zrozumienia postaci, którą grali, ćwiczenia pamięci, podejmowania ryzyka, odpowiedzialności, systematyczności, współpracy w grupie, przełamania strachu i braku pewności siebie oraz wiele innych, ważnych rzeczy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie przedsięwzięcia. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów. Mamy nadzieję, że na kolejnych jasełkach widzimy się za rok.

W realizacji tych przedsięwzięć pomógł nam sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonami oraz zestaw do konstruowania teł pozyskany w ramach programu Laboratoria przyszłości,
z którego korzystaliśmy również podczas prób do przedstawienia.

Przebieg spotkań jasełkowych został uwieczniony aparatem fotograficznym oraz kamerą pochodzącą z wyżej wymienionego programu.

Zdjęcia

Smaczne zajęcia wychowawcze w kl.V.

Na godzinie wychowawczej klasa 5 korzystała z Laboratoriów Przyszłości w celu przygotowania zdrowych przekąsek na ciepło. Podczas pracy wykorzystaliśmy opiekacze do kanapek, talerzyki, sztućce, fartuszki kuchenne.

Pieczenie faworków

Z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku uczniowie klasy IV pod opieką nauczyciela-opiekuna Samorządu Uczniowskiego wykonali pyszne faworki, których walory smakowe docenili uczniowie naszej Szkoły, ponieważ faworki szybko zaniknęły z talerzy i było dużo chętnych na więcej faworków. Z pewnością taką akcję powtórzymy za rok…

Podczas wykonania i pieczenia faworków wykorzystaliśmy sprzęt i materiały zakupione w ramach „Laboratoriów Przyszłości”- kuchenkę elektryczną, stolnice, wałki, miseczki, wagi kuchenne, garnki, sztućce, sitka oraz fartuszki. Produkty na wykonanie faworków zapewnił Samorząd Uczniowski.

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

Dnia16.02.2023r. odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowo-walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. w czasie której korzystaliśmy z zakupionego sprzętu nagłaśniającego w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wybraliśmy Króla i Królową walentynek, jedliśmy pączki jako przekąskę na Tłusty Czwartek, hucznie imprezowaliśmy na koniec karnawału oraz wspólnymi silami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu słaliśmy pomoc Afryce.

Zimowa herbatka w klasie V

W ramach integracji klasowej klasa 5 zrobiła herbatkę zimową. Do tego celu wykorzystaliśmy sprzęt z Laboratoriów Przyszłości.

Zdjęcia

Zajęcia kulinarne na lekcji techniki i zajęć z wychowawcą w kl.IV

Klasa IV pod czujnym okiem nauczycieli wykonywała smaczne tortille według własnego pomysłu. Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości”: patelnie, deski do krojenia, noże kuchenne, miski, sztućce oraz talerzyki. Przed przygotowaniem posiłków przypomniane zostały zasady higieny osobistej podczas przyrządzania i spożywania posiłków. Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć założyli fartuszki kuchenne zakupione w ramach programu. Dzieci chętnie przystąpiły do zajęć kulinarnych,
w czasie których doskonaliliśmy umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem oraz umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków, kulturalnego zachowywania się przy stole, umiejętności współpracy w grupie. Każdy wykonał tortille według własnego pomysłu. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja. Wszystkim tortille bardzo smakowały!!!

Zdjęcia

Aby uwiecznić wszystkie działania prowadzone w naszej szkole wykorzystaliśmy aparat lub kamerę zakupioną w ramach „Laboratoriów Przyszłości”.