Dnia 16 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna, XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

Zadania testowe ustalone są przez międzynarodową komisję podczas kongresu stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy pytań. W tym roku z nietypowymi zadaniami o różnym stopniu trudności zmierzyło się 23 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII w czterech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet. Zadania, jak co roku, nie należały do łatwych. Za swój trud każdy uczestnik otrzymał nagrodę w formie układanki przestrzennej w postaci kostki - breloczka.

Miło nam poinformować, że pięcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny 2023”. W kategorii "Maluch" wyróżnienia otrzymali: Paweł Prochownik - klasa 3 oraz Krzysztof Boczoń - klasa 4, w kategorii "Beniamin": Nikodem Brania - klasa 5 oraz Aleksandra Uchacz - klasa 6, a w  kategorii "Kadet" Franciszek Tomski - klasa 8.  

Jesteśmy bardzo dumni z wysokich osiągnięć uczniów. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach.