Rok szkolny 2022/2023 przeszedł już do historii. 23. czerwca uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Pani Dyrektor zgromadzili się tłumnie w hali sportowej, by podsumować i nagrodzić starania uczniów w minionym roku szkolnym.

Uroczystość swą obecnością uświetnił wójt gminy Brzeźnica pan Bogusław Antos, który pogratulował zgromadzonym wyników w nauce oraz życzył wszystkim odpoczynku i spokojnych wakacji.

Dyrektor Szkoły pani Beata Chmielowska wręczyła uczniom dyplomy wzorowego ucznia, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i statuetki za wyniki w nauce. Uczniowie nagrodzeni zostali również za aktywną pracę w samorządzie szkolnym, wolontariacie oraz za działalność artystyczną.

Klasa VIII podziękowała Pani Dyrektor, Wychowawcy, Nauczycielom oraz Rodzicom za osiem lat wspólnej nauki, trud wychowania, wzajemną współpracę oraz wsparcie w różnych sytuacjach. Słowa pożegnania i powodzenia nasi absolwenci usłyszeli również od żegnających ich uczniów klasy VII.

Na końcu w humorystycznym programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy IV, VI i VIII pożegnaliśmy nauczycieli i pracowników szkoły, którzy rozstają się z naszą placówką: panią Jolantę Kądziołę, pana Pawła Wadowskiego, panią Irenę Czyżowską oraz pana Józefa Bobaka. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej oraz przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali odchodzącym nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wspólne lata spędzone w murach placówki oraz życzyli powodzenia na dalszym etapie życia.

A jaki był miniony rok szkolny? Na pewno przyniósł wiele wyzwań. Był to też pierwszy rok nauki od czasu wybuchu pandemii nieprzerwany nauczaniem zdalnym. Nauczyciele w związku z tym wiele uwagi poświecili na integrację zespołów klasowych, dlatego też organizowali dla swoich wychowanków wycieczki, które sprzyjały wspólnej zabawie i pracy w grupie. Były to m.in. wyjazdy do parku rozrywki Energylandia (dwukrotnie), mikołajkowy wyjazd do kina, wyjazd na musical „Mały Książę”, zabawa w parku trampolin GO Jump oraz piesza wycieczka ścieżką ornitologiczną na wapiennik. Nasi uczniowie korzystali również z wyjazdów zorganizowanych przez szkolną świetlicę – były to wycieczki do Warszawy, Wrocławia oraz kolonia w Pogorzelicy (dwukrotnie).

Naszą szkołę odwiedzały również grupy, dzięki którym uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych widowiskach: pokazie historycznym „Rekonstrukcja II wojny światowej”, mobilnym planetarium oraz koncercie muzyki filmowej.

Integracja to również wspólne uroczystości i takich również nie zabrakło w naszej szkole. Wspólne przygotowywanie posiłków, pikniki, pieczenie i sprzedaż słodkości w związku z organizowanymi akcjami charytatywnymi, dyskoteki szkolne, apele z okazji świąt państwowych, koncert kolęd w kościele, spotkania z seniorami oraz jasełka dla całej społeczności lokalnej to tylko najważniejsze z wielu wydarzeń, które odbyły się w naszej szkole. Dzięki takim uroczystościom wielokrotnie pokazaliśmy, że razem możemy więcej.

W minionym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli również udział w licznych konkursach. Zdobywali dyplomy, nagrody i wyróżnienia na różnych etapach.

 • Gminny Konkurs Plastyczny „Pani Jesień” – Lena Młodzik (kl. I) – I miejsce, Karolina Tkaczyk (kl. II) – II miejsce, wyróżnienie – Anna Wolarek, Leon Stybak, Aleksander Kozub, Zofia Kozioł (kl. I), Dorian Jędrocha (kl. II) oraz I miejsce dla klasy II.
 • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – I miejsce dla zespołu z klasy IV: Leon Jędra, Wiktoria Szydłowska, Oliwia Mikołajek, Milena Wawro, Anna Kutermak; III miejsce - Leon Jędra.
 • Gminny XX Przegląd Ozdób Wielkanocnych – „Wielkanocne Zwyczaje Pędzlem Malowane” – Leon Stybak – III miejsce, Lena Młodzik – wyróżnienie (kl. I), Kacper Dzidek – II miejsce, Kacper Tyrybon – II miejsce (kl. II).
 • Gminny Konkurs Profilaktyczny „Jestem szczęśliwy, żyję zdrowo” – Kacper Dzidek – I miejsce (kl. II), Jan Kret – II miejsce, Antonina Zwierz – III miejsce (kl. I).
 • XV dziecięcy festiwal Piosenki „ O Pluszowego Misia” w Spytkowicach – Franciszek Jędra – III miejsce (kl. I).
 • Konkurs na zakładkę do książki organizowany przez Szkołę w Sosnowicach – Anna Wolarek – III miejsce, Dorian Jędrocha III miejsce (kl. II), Zuzanna Mozgała – wyróżnienie (kl. II).
 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – „Puchacz Piotr" - udział  Doriana Jędrochy (kl. II) w etapie rejonowym.
 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - "Alfik matematyczny" – Milena Buszek – 11 miejsce w woj. małopolskim (kl. V).
 • Udziału w XXI Festiwalu Artystycznym "TALENTY" w Wadowicach: Kacper Dzidek i Kacper Tyrybon (kl. II).
 • Gminny Konkurs Recytatorski: II miejsce Kacper Tyrybon, III miejsce Kacper Dzidek (kl. II), Amelia Rybarczyk (kl. VI) – wyróżnienie.
 • „XI Gminny Turniej Sprawnościowy” dla uczniów z klas II i III SP – II miejsce dla klasy II.
 • Gminny Konkurs Plastyczny „W Tradycji Bożonarodzeniowej Symbole Świąt – Bombka Świąteczna dla Oliwierka” – „Super wyróżnienie” - Kacper Tyrybon (kl. II).
 • Międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny 2023” – wyróżnienia zdobyli: Paweł Prochownik (kl. III), Krzysztof Boczoń (k. IV), Nikodem Brania (kl. V), Aleksandra Uchacz (kl. VI), Franciszek Tomski (kl. VIII).
 • Małopolski Konkurs Matematyczny: Emilia Książek, Kacper Kozioł (kl. VIII) – etap rejonowy.
 • „MALARSKIE FOTO D’RAMY 2022, CZYLI ŻYWE OBRAZY W OBIEKTYWIE” - I miejsce dla Malwiny Kutermak i Zuzanny Miśkiewicz (kl. IV), Antoni Luzar (kl. V) – wyróżnienie, Zuzanna Szydłowska, Daria Kozioł, Ewelina Gleń (kl. VII) – wyróżnienie.
 • Konkurs na maskotę Banku Spółdzielczego – Natalia Stachura (kl. V) – wyróżnienie.
 • Ogólnopolski konkurs z j. angielskiego ‘Forget-me-not’ – Milena Buszek (kl. V) – wyróżnienie.
 • „I Gminny Interaktywny Konkurs Języka Angielskiego” – Emilia Książek (kl. VIII) – II miejsce.
 • „XXX Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia PCK” – Natalia Srokosz (kl. VIII) – II miejsce w etapie rejonowym.

Szkoła uczestniczyła również w programie „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest unowocześnienie współczesnych szkól poprzez wyposażenie placówek w pomoce dydaktyczne najnowszej generacji, budowanie kompetencji przyszłości, rozwijanie talentów i praktycznych umiejętności uczniów. Dzięki udziale w programie szkoła otrzymała m.in. drukarkę 3D, aparat fotograficzny, sprzęt kuchenny i wiele innych rzeczy, z których uczniowie korzystają podczas zajęć.  

To tylko niektóre z działań w minionym roku szkolnym, który był czasem intensywnej nauki, integracji i rozwoju. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszych uczniów w osiąganiu ich celów. Do zobaczenia we wrześniu!

Zobacz zdjęcia.