5. października uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę nad Morskie Oko. Pogoda była wyjątkowo piękna, zatem już w podróży uczestnicy wyprawy mogli podziwiać majestatyczne Tatry oraz wysłuchać kilka ciekawych anegdot na temat górskich szlaków opowiedzianych przez pana przewodnika.

Po opuszczeniu autokaru, trasę nad drugie co do wielkości i objętości jezioro w Tatrach uczniowie pokonali pieszo. W trakcie wycieczki można było podziwiać tatrzańską przyrodę oraz małe zwierzęta, w tym popularny na tych terenach gatunek ptaków – orzechówkę. Nie obyło się bez kilku ponadprogramowych przystanków na krótki odpoczynek, ale tuż przy celu inni turyści gratulowali naszym uczniom dobrej kondycji i wytrwałości w pokonaniu trasy.

Trudy podróży wynagrodził widok samego jeziora skąpanego w ciepłym, październikowym słońcu. Otoczenie gór i możliwość obcowania z przyrodą w ten piękny, jesienny dzień, wprawiła wszystkich w świetny nastrój. Wysłuchawszy krótkiej historii na temat jeziora opowiedzianej przez pana przewodnika, uczniowie mieli czas na wytchnienie oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Droga powrotna była już znacznie łatwiejsza. Nasyceni górskim powietrzem oraz pięknymi widokami, uczestnicy wycieczki pożegnali Tatrzański park Narodowy i późnym popołudniem udali się w drogę powrotną.