19 października uczniowie klas I - III odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II”. To właśnie w tym budynku urodził się 18 maja 1920 roku Karol Wojtyła.

Nowoczesna, multimedialna wystawa w wyjątkowy sposób ukazuje i przybliża  osobę Jana Pawła II od lat dziecięcych po pontyfikat. W bardzo ciekawy sposób, przechodząc  przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka „od kołyski do kanonizacji”.

Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Całość uzupełnia wystrój, umeblowanie oraz osobiste pamiątki Św. Jana Pawła II. Na uwagę zasługują również inne eksponaty, m. in.: replika Drzwi Świętych z Watykanu, oraz odtworzone fragmenty kamieniołomu na Zakrzówku, w którym pracował Karol Wojtyła podczas II wojny światowej.

W programie wycieczki przewidziano również słodką niespodziankę, po zwiedzaniu przyszedł czas na pyszne wadowickie kremówki.

 

Zdjęcia