Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału

w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

W roku szkolnym 2023/2024 konkurs odbędzie się 21 marca 2024r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf. Prosimy, aby uczniowie chcący uczestniczyć w konkursie zgłosili do 15 stycznia chęć udziału nauczycielom, którzy uczą ich matematyki.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Test konkursowy zawiera zadania o różnym stopniu trudności (zadania po 3 punkty, po 4 punkty i po 5 punktów).  Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W czasie trwania konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów!!!

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie i życzymy sukcesów!!!