„ Dbam o zdrowie i   bezpieczeństwo.”

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodzienny sposób. Kolejny już raz konkurencją dla tzw. „dnia wagarowicza” był zorganizowany dzień profilaktyczny pod hasłem „Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo”. Do naszej szkoły z ciekawymi prezentacjami i fachową wiedzą przyjechali: specjalista z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, pedagog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ratownik medyczny z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wadowicach, nauczyciele i uczniowie szkół średnich z ofertą edukacyjną, trenerki zumby oraz Strażacy.

Uczniowie  w trakcie  dnia  profilaktycznego uczestniczyli w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy, w  treningu aerobowym zumba, w zajęciach dotyczących „Zagrożeń
w sieci” oraz zajęciach integracyjnych. Dzięki uprzejmości strażaków uczniowie  mogli z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy oraz wysłuchać opowieści o tej trudnej i niebezpiecznej pracy. Uczniowie najstarszych klas zapoznali się ofertami wybranych szkół średnich z Wadowic, Skawiny i Krakowa.

Gorąco dziękujemy prelegentom za poświęcony czas, cierpliwość oraz praktyczną wiedzę i umiejętności nabyte podczas dnia profilaktycznego.