11 kwietnia 2024r uczniowie klasy I oraz III odbyli wycieczkę do Wadowic, gdzie pierwszą atrakcją dla dzieci była Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności „SOWA”.

A czym jest SOWA? Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności znajduje się na terenie wyremontowanego dworca PKP. Inicjatywa SOWA, to ogólnopolska sieć lokalnych, małych centrów nauki, do których Centrum Nauki Kopernik przeniosło swoje najlepsze doświadczenia wystawiennicze i edukacyjne. Wadowicka SOWA składa się z 18 angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Wystawę uzupełnia przestrzeń swobodnego tworzenia zwana Majsternią, gdzie każdy bez względu na wiek może zmierzyć się z zadaniem godnym prawdziwego podróżnika – odkrywcy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było przejście do wadowickiego kina gdzie u

czniowie oglądali adaptację lektury szkolnej pt. „O psie, który jeździł koleją”.  To kolejny bardzo udany wyjazd, który miło będziemy wspominać.