W poniedziałek 27 maja 2024 roku uczniów kl. 3. odwiedzili koledzy z  klasy 3b z ZSP w Brzeźnicy, z którymi od dwóch lat korespondowali. Pisali do siebie listy, pamiętali o sobie w czasie świątecznym, wysyłając pozdrowienia i życzenia. W końcu przyszła pora, by się osobiście poznać. Po miłym powitaniu i słodkim poczęstunku w szkole wspólnie udali się na majowe wędrowanie, poznając najbliższą okolicę - wyruszyliśmy na ścieżkę  ornitologiczną. Po drodze minęliśmy Kanał Łączany - Skawina, na moście którego są liczne gniazda jaskółek, które udało nam się zobaczyć i usłyszeć. Następnie dotarliśmy do kolejnych obiektów wodnych: stopnia wodnego i elektrowni wodnej na rzece Wiśle. Uczniowie przypomnieli zadania jakie spełniają te obiekty. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na

ścieżkę ornitologiczną. Spacer okazał się być fascynującym  doświadczeniem. Uczniowie mogli zobaczyć czaple, łabędzie, cyraneczki z młodymi, pustułki, kuropatwy, bażanty i wiele innych gatunków zwierząt i roślin. To czas rytuałów godowych ptaków i płazów,  dlatego wędrowcy słyszeli różnorodne dźwięki i melodyjne śpiewy, a także rechot żab, co sprawiło, że wędrowanie stało się bardziej atrakcyjne. Młodzi przyrodnicy za pomocą lornetek mogli uważnie obserwować środowisko naturalne zwierząt, pamiętając przy tym o szacunku dla środowiska naturalnego, aby nie zakłócać  życia jego mieszkańców podczas obserwacji.
Po pikniku na łące odbył się mini konkurs utrwalający wiedzę zdobytą w czasie spaceru. Wędrowanie zakończyło się serdecznym podziękowaniem.

Nasi uczniowie bardzo dobrze czuli się w roli gospodarza szkoły. Bardzo zależało im na tym, by pokazać gościom uroki naszej miejscowości. Spotkanie sprzyjało tworzeniu pozytywnych więzi  i budowaniu prawidłowych relacji, a może nawet przyjaźni.

GALERIA ZDJĘĆ