W poniedziałek 21 czerwca nasze przedszkole zorganizowało „Dzień sportu”. W tym dniu każdy do przedszkola przyszedł w stroju sportowym, a zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do ogródka przedszkolnego, gdzie odbywały się rozgrywki.

Konkurencje sportowe odbywały się w trzech grupach wiekowych: Maluchy, Średniaki, Starszaki. Przedszkolaki były bardzo przejęte zawodami i chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach. Zawody sportowe budziły w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

Głównym celem organizacji „Dnia Sportu” było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu oraz integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez współzawodnictwo.