W dniu 15 września 2021 roku klasa III była na wycieczce w „Pasiece u Wojtka”. Najpierw przyjechaliśmy do pasieki w Bęczynie, gdzie przywitał nas Pan Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos i Pan Wojciech Spisak. Uczniowie mogli zobaczyć dawne i dzisiejsze ule dla pszczół. Nauczyły się jak chronić się przed użądleniem oraz poznały rolę i życie owadów zapylających. Następnie pojechaliśmy do pasieki w Marcyporębie. Tam Pan Wojciech dalej wspaniale opowiadał o pszczołach.

Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i zadawali mnóstwo pytań. Po ubraniu stroju pszczelarza uczniowie mieli możliwość z bliska obserwować pracę pszczół. Wszyscy wykazali się odwagą i każdy dotykał pszczoły, które okazały się nie groźne i bardzo miłe w dotyku. Widzieliśmy małą pszczółkę, która wydostawała się z plastra i każdy chciał ją zabrać na dłoń. Uczniowie bacznie obserwowali pszczoły przynoszące pyłek do ula. Po tych wrażeniach dzieci uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Był to konkurs na najciekawszą świeczkę z wosku. Wybór okazał się jednak bardzo trudny, ponieważ wszyscy wykazali się dużą kreatywnością. Dlatego, też na zakończenie na każdego czekała nagroda – słoiczek miodu. Pan Wojciech zaprosił także na degustację różnych rodzajów miodu. Były przepyszne i każdy ustawiał się kilka razy do kolejki i wybierał ten, który mu najbardziej smakował. Nauczył nas także śpiewać piosenkę o pszczołach oraz opowiedział jak ważna jest rola kwiatów w życiu pszczół. Każdy otrzymał roślinkę do posadzenia obok domu, aby pszczoły miały pokarm.

Na pożegnanie lata było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Panu Wojciechowi dziękujemy za serdeczne przyjęcie, miłą atmosferę oraz za wspaniałą lekcję przyrody- ekologii, która długo pozostanie nam w pamięci. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.