13 września w  naszej szkole gościł pan policjant z Posterunku Policji w Brzeźnicy asp.  sztab. Sebastian Turaczyk. Na spotkaniu z uczniami klas I – III poruszył wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły jak i na jej terenie oraz w domu. Przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, omówił  niebezpieczne sytuacje na drodze.

Zwrócił uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Dzieci dowiedziały się także, iż kierować samodzielnie rowerem po drodze publicznej mogą wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dokument ten można uzyskać w szkole, po ukończeniu 10 lat i zdaniu egzaminu. W przeciwnym razie muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Za udzielenie cennych rad i wskazówek bardzo serdecznie dziękujemy.