W dniu 8 października 2021 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Było to podczas wizyty w „Pasiece u Wojtka”. W  Bęczynie, przywitał nas Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos  oraz Pan Wojciech Spisak, który również był Wójtem naszej gminy. Uczniowie mogli zobaczyć dawne i dzisiejsze mieszkania dla pszczół oraz poznały rolę i życie owadów zapylających. Największe atrakcje czekały jednak w pasiece w Marcyporębie.

Tam Pan Wojciech dalej wspaniale opowiadał o życiu pszczół. Po ubraniu stroju pszczelarza uczniowie mieli możliwość z bliska obserwować pracę pszczół. Nauczyły się też chronić się przed użądleniem. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach pszczelarskich. Był to konkurs na najładniejszą świeczkę z wosku. Ponieważ wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, każdy otrzymał nagrodę – słoiczek miodu. Pan Wojciech zaprosił nas także na degustację różnych rodzajów miodu. Na zakończenie mogliśmy jeszcze porozmawiać z panem Wojciech przy ognisku, podczas pieczenia kiełbasek. Przed wyjazdem każdy otrzymał roślinkę do posadzenia obok domu, aby pszczoły odwiedzając kwiaty, mogły znaleźć tam pokarm.

Dzieci zachwycone niezwykłą wycieczką, wręczyły Panu Wojciechowi podziękowanie za serdeczne przyjęcie, miłą atmosferę oraz za wspaniałą lekcję przyrody, która z pewnością długo pozostanie w ich pamięci.

Zobacz zdjęcia z wycieczki