Wraz z początkiem listopada grupa "Maluchy" zabrała się do realizacji zadań zawartych w programie „Szkolne Przygody Swojaków” pod patronatem sklepów Biedronka. Zabawa ze swojakami w grupie trwała aż dwa tygodnie. W ciągu tych dni dzieci zapoznały się z życiem zagrożonych zwierząt, dowiedziały się, co to w ogóle znaczy "zagrożone zwierzę".

Maskotki dużo nam pomogły w odkrywaniu niezwykłego świata zwierząt. Dzieci były zachwycone zajęciami, które zostały przeprowadzone z użyciem maskotek, uwielbiały dostawać naklejki, a oglądając filmy o życiu zwierząt, na twarzach dzieci widać było ogromne zaciekawienie.

Celem programu było zachęcenie dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, pomóc oderwać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą.

Na koniec maluszki zatańczyły do piosenki przewodniej programu. Zobacz zdjęcia