Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łączanach jak co roku włączył się działania profilaktyczne w ramach IX Gminnego Tygodnia Profilaktycznego, którego tematem przewodnim było hasło „Prawdziwa odwaga lubi bezpromilowe klimaty”.

W trakcie lekcji wychowawczych  uczniowie  poruszali tematykę „odwagi bez promili”, wykonali wspólnie  plakaty obrazujące tegoroczne hasło. Włączyli się także w wykonanie prac konkursowych na lekcjach języka polskiego, plastyki i informatyki.  Na zajęciach świetlicowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły także zmierzyli się z tegorocznym hasłem - wykonali  prace plastyczne. Na korytarzu umieściliśmy gazetkę informacyjną z kampanii No Promil-No Problem z tegorocznym hasłem oraz wystawę plakatów klasowych.  Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy VIII nagrali filmik promujący kampanię w języku angielskim, zachęcając dorosłych do prawdziwej odwagi, która lubi bezpromilowe klimat .Uczniowie klasy VII  w ramach naszych działań rozdawali ulotki i baloniki  kierowcom. Na stronie internetowej szkoły zamieszczone zostały informacje o kampanii, konkursach oraz zdjęcia z  naszych działań.