5.06.2022 r. w niedzielne popołudnie przy Szkole Podstawowej w Łączanach odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców.

O godzinie 15.00 Dyrektor Szkoły Beata Chmielowska wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Pawłem Wadowskim oficjalnie otworzyli spotkanie wyrażając nadzieję, że po przerwie spowodowanej pandemią znów będzie możliwy powrót do imprez integrujących całą społeczność Łączan, a także życzyli wszystkim udanej zabawy i pełnego korzystania z atrakcji. Piknik uświetniło przybycie wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa, na którego ręce złożono podziękowania za wspieranie placówki oraz pomoc w przedsięwzięciach na rzecz działań mających na celu polepszenie warunków do nauki dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej na scenie pojawili się najmłodsi artyści. Przedszkolaki zaprezentowały wybraną piosenkę i taniec. Później swój występ miały dzieci z klas I-III, które pokazały swoje umiejętności muzyczno-taneczne, po czym scena należała do ósmoklasistów. Najstarsi uczniowie przygotowali na tę okoliczność skecz w humorystyczny sposób podsumowujący naukę zdalną. Oprócz nich zgromadzeni mogli podziwiać pokaz baniek mydlanych w wykonaniu Anny z Ukrainy, występ Orkiestry Dętej „TON” z Łączan oraz pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną mający na celu przedstawienie potencjalnych zagrożeń w domu i na ulicy. Wsparcia medialnego udzieliło nam Gminne Centrum Promocji i Kultury w Brzeźnicy.

Ponadto dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchańców, a także z malowania twarzy, zabaw bańkami mydlanymi oraz możliwości zaplecenia warkoczyków. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz kącik gastronomiczny.

Wydarzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, a piękna pogoda umożliwiła pełne korzystanie z dostępnych atrakcji. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że uda się spotkać w takim lub szerszym gronie również za rok.

Piknik rodzinny

Piknik5

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny 2 kopia

 

Piknik rodzinny 1 kopia