Dnia 24 stycznia 2023 roku klasa I, II i III wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na spektakl pt: „Tygrys Pietrek”. Była to pełna przygód opowieść o małym strachliwym tygrysku, który próbuje nauczyć się odwagi.

Z powodu lęku pozbawiony przez inne tygrysy pasków, zawstydzony i ośmieszony, za wszelką cenę chce pokonać strach. Niestety wszystkie podejmowane próby kończą się klęską. Dopiero ciężka choroba mamy sprawia, że Pietrek zapomina o własnej słabości. Trudne doświadczenie powoduje, że mały tygrysek, który ciągle miał „pietra", staje się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Spektakl miał fantastyczną oprawę muzyczną i był bardzo dynamiczny, nie można było się przy nim nudzić. Co chwilę pojawiali się nowi bohaterowie, którzy jeszcze bardziej rozbudzali dziecięcą wyobraźnię i zainteresowanie. Sympatyczny i bojaźliwy tygrysek zyskał sympatię wszystkich dzieci. To był wspaniały spektakl i wszystkim się bardzo podobał.

Zobacz zdjęcia.