Po opracowaniu lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, uczniowie kl. 3 wybrali się na wycieczkę do małego gospodarstwa wiejskiego pana Zbigniewa Młotkowskiego, mieszczącego się przy Centrum Weselno Bankietowym „Grand 404”. Gospodynią w tym małym gospodarstwie jest pani Małgorzata Młotkowska, córka właściciela, która z niezwykłą pasją opowiadała nam o poszczególnych zwierzętach z jej hodowli oraz o tym jak wygląda opieka nad jej zwierzętami.

Oprócz popularnych kur, kogutów, gęsi, gołębi i koni dzieci mogły zobaczyć kozy rasy anglonubijskiej, które  charakteryzuje  bardzo łagodne usposobienie. Są one przyjacielskie i wykazują chęć, a nawet potrzebę obcowania z człowiekiem. Kozy anglonubijskie są inteligentnymi „arystokratkami”.

Dzieci poznały nie tylko życie zwierząt, ale też wiele ciekawostek, które często zapadają w pamięć o wiele głębiej niż wiedza zdobyta w szkole np. wg jakiej zasady nadaje się imiona źrebakom, dlaczego wysiewa się owies pomiędzy rosnącą trawą na wybiegu dla kóz? Największą atrakcją było jednak dokarmianie koni i możliwość pogłaskania tych pięknych zwierząt. Doktor Dolittle z pewnością zaprzyjaźniłby się z panią Małgosią.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wiele cennych wiadomości.

 

ZDJĘCIA.