poznajPolske MEiN

W dniach16- 17-18.05.2022r odbyła się wycieczka do Poznania, Gniezna, Ostrowa Lednickiego w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wyruszyły klasy IV, V, VI, VII wraz z opiekunami. Program był interesujący historycznie i przeznaczony dla miłośników początków państwowości polskiej. Zwiedziliśmy Katedry w Poznaniu i Gnieźnie, osadę z czasów kultury łużyckiej w Biskupinie, stanowiska archeologiczne w Ostrowie Lednickim, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, stolicę Wielkopolski-Poznań z ratuszem i koziołkami, etnograficzny skansen prezentujący wieś i zabudowania dworskie z XIX i XX wieku. Odbyliśmy też podróż kolejką wąskotorową do Biskupina, aby poczuć klimat poprzedniego stulecia i zachwycić się urodą bezkresnych pól urodzajnej Wielkopolski. Trudy wyprawy zrekompensował klimatyczny hotel Słowianin w Modliszewie, gdzie zatrzymaliśmy się na noclegi.

Zobacz zdjęcia.